Tvoj účet nieje VIP.
Preto sú tvoje funkcie a možnosti značne obmedzené.
Pre aktiváciu VIP klikni sem.

Nejuzasnejsi mosty sveta / Giant Constructions: The World's Most Spectacular Bridges (2016)(CZ)[WebRip][1080pLQ] = CSFD 72% | SkTorrent.eu

Cz-SkTorrent open Tracker, na volné zdieľanie súborov. Pridajte sa k našej komunite a získajte prístup k tisícom torrentov.

  • vysoká rýchlosť
  • úplne zdarma
  • prevažne Slovenská a Česká scéna
  • ste tu s nami už 10 rokov - Ďakujeme
  • Vitaj Guest (Login) Ako stahovat
    torrenty?
    Torrenty:
    v1 textová
    v2 obrázková
    Ako sa stat
    Uploaderom
    Online
    Filmy
    Forum
    Pravidlá
    SkTSocial
    BitTorrent
    klient
    Meno: Heslo:
    Zaregistrovat
    Po zaregistrovaní mozte volne stahovat
    Zabudol som heslo

    Nejuzasnejsi mosty sveta / Giant Constructions: The World's Most Spectacular Bridges (2016)(CZ)[WebRip][1080pLQ] = CSFD 72% Názov:Nejuzasnejsi mosty sveta / Giant Constructions: The World's Most Spectacular Bridges (2016)(CZ)[WebRip][1080pLQ] = CSFD 72% Hodnocení:N/A Stiahnut
    Pozriet Online
    Kategória:Dokument - Velikost:10.4 GB BitTorrent klient
    Pridaný: Súbory:
    Skontrolován:2021-02-18 Peerov:1 (Seed: 0, Leech: 1)
    Zaner:Dokumentarny Uploader:Uvidis, az ked budes
    VIP
    Kúp nám Pivo 1,10€

    Kúp nám Pivo

    Pridaj do zalozky
    Pridaj do zalozky




    Nejúžasnější mosty světa



    Německý dokumentární cyklus.




    Jazyk: CZ
    Titulky: CZ - skryté pro neslyšící
    Originální název: Giant Constructions: The World’s Most Spectacular Bridges
    Rok výroby: 2016 ( dabing 2019 )
    Vysílání: leden - únor 2020
    Délka: 5 x 49 min. ( cca )
    Žánr: Dokumentární
    Bonusy: Ne
         
    Silniční mosty - 6.1.2020 - 20:55 - 49 min.
    Obrovité stavby sloužící současnému silničnímu provozu.
    Europabrücke, Ganterbrücke, Öresundský most, Sunshine Skyway Bridge a Viaduct de Millau.


    Silniční mosty jsou obrovité stavby sloužící současnému silničnímu provozu. Jsou symbolem celého regionu. Přes tyto mosty přejedou každý den stovky tisíc vozidel. Bez nich by hrozil dopravní kolaps a některé z těchto regionů by byly zcela odtrženy od napojení na silniční síť. Aby bylo možno obrovský nápor dopravy bez problémů a trvale zvládnout, jsou zapotřebí výjimečné stavby. Ruku v ruce s tím, jak se přes ně valí provoz, je třeba je neustále udržovat a sledovat, což je titánský úkol. Most Europabrücke je považován za spojnici severní a jižní Evropy. Tento most se každý den blíží hranici možného zatížení, a to v údolí, kde vanou extrémně silné větry. Ganterbrücke byl prvním mostem, u nějž byly předpínací kabely zapuštěny do trojúhelníkových betonových komor. Bylo to unikátní řešení šité na míru náročné geologii terénu. Největším problémem byly základy na sesouvajícím se svahu – dodnes je Ganterbrücke mistrovským inženýrským dílem. Most Sunshine Skyway je vlajkovou lodí Floridy a svou žlutou barvou symbolizuje tento Sluneční stát. Je to most s nejdelší betonovou zavěšenou mostovkou na světě. Zároveň je ale spjat s nejhorší katastrofou, která se na jeho předchůdci ve 20. století přihodila. Öresundský most je nejdelším evropským mostem, po němž jezdí jak vlaky, tak i automobily, a spojuje přes moře dvě velkoměsta ve dvou státech – dánské hlavní město Kodaň a švédské město Malmö. Uplatňuje se u něj jeden z nejnákladnějších monitorovacích systémů na světě a je pod neustálým dohledem. Viadukt Millau drží výškový rekord. Nejvyšší jeho bod je 343 m nad povrchem země, což je více než má například Eiffelova věž. Přestože je 2 460 m dlouhý, drží jej nad údolím řeky Tarn pouhých devět pilířů. Tento výjimečný estetický i technický monument náš výběr silničních mostů uzavírá.

    Pohyblivé mosty - 13.1.2020 - 20:50 - 49 min.
    Jsou to monumentální stavby a zároveň nepostradatelné prvky infrastruktury.
    Každý den umožňují vyspělé technologie lidem i vozům přepravu z jednoho místa na druhé.
    Na druhé straně vyžadují intenzivní údržbu, protože jsou to stovky tun konstrukcí,
    které se musí neustále pohybovat.


    Mechanismy, které těmito mosty pohybují, jsou z technologického hlediska nesmírně složité. Pohyblivé mosty se musí průběžně udržovat a my máme jedinečnou možnost podívat se na to, jak péče probíhá. První pohyblivé mosty se objevily už během středověku. Padací mosty a městské brány chránily před útoky nepřátel, první skutečně pohyblivé mosty se ale používaly jako uzávěra u protínajících se plavebních tras a v přístavech. Bylo to jedinečné řešení. Mohly se pohybovat celé nebo jen některé jejich části. Pohyblivých mostů je řada druhů, jedním z nejobvyklejších typů je zvedací vahadlový most, který je funkční, ale mechanicky náročný. Koncem dvacátého století se začaly stavět mnohem rafinovanější a propracovanější mosty. Například naklápěcí most Milénia v anglickém Gatesheadu nebo zdvižný most v Bordeaux ve Francii. Nejstarším a největším otočným mostem v Evropě je pak více než století fungující most Císaře Viléma ve Wilhelmshavenu. Přežil dvě světové války navzdory tomu, že byl jedinou spojnicí s největším německým námořním přístavem, což je samo o sobě pozoruhodné. Od roku 1907 využívá k pohonu stále stejný mechanismus, který bez ohledu na počasí pohybuje skoro čtyřmi sty čtyřiceti tunami oceli, a uvolňuje tak cestu lodím, aby mohly proplout. Michigan Avenue Bridge je pak ztělesněním metropole Chicago. Ve dvacátých letech minulého století vdechl městu život a udělal z něj takové město, jaké známe dnes a jaké milujeme.

    Visuté mosty - 20.1.2020 - 20:50 - 49 min.
    Jsou působivě dlouhé a visící vysoko nad propastí na závěsných nebo nosných lanech.
    Symboly krajiny, která je obklopuje. Golden Gate, Akaši Kaikjó, Aj-čaj, El Baluarte a Ruský most.


    Jsou neuvěřitelně vysoké, postavené v neočekávaném měřítku a působí úchvatným dojmem – neúžasnější visuté mosty světa. Jsou jedinečné svou velikostí. Představují pomník lidské invence a charakterizují krajinu kolem sebe jako nic jiného. Některé silnice jsou zavěšené na sto metrů dlouhých nosných lanech, která jsou natažena mezi mostními pilíři, což umožňuje rozložení celého zatížení na pilíře. Visuté mosty s rozpětím kilometr i více bývají obvykle jediným možným řešením. Na konce lan ukotvených k zemi působí enormní tah. Visuté mosty navrhují jen ti nejlepší architekti. K jejich údržbě a obsluze po dokončení je ale potřeba ještě něco víc než dovednost – odvaha. Tyto mosty spojují břehy širokých řek, hlubokých kaňonů a rozlehlých úžin. Vysoká vlhkost a slaný vzduch vyžadují častou údržbu v závratných výškách. Čím dál populárnější jsou zavěšené mosty jako varianta mostů visutých. Používají se již zhruba sto let. Oba typy umožňují široké rozpětí, ale zavěšené bývají často praktičtější vzhledem k tomu, že narušené kabely nebo cokoli dalšího poškozeného například korozí lze snadněji vyměnit. V tomto dílu jsme vybrali ty nejskvělejší příklady. Prvním v řadě je král těchto mostů – Golden Gate v San Fransciscu. Později převzal primát japonský most Akaši Kaikjó. Dalším asijským rekordmanem je most Aj-čaj v Čině, který kombinuje neuvěřitelnou výšku s obrovským rozpětím, takže jeho údržba je drsnou zkouškou odvahy i dovedností. Dvěma příklady zavěšených mostů, které uchvacují svou výškou i rozměry je El Baluarte v Mexiku, který je postaven v jedné z nejnebezpečnějších horských oblastí na světě, a Ruský most ve Vladivostoku, který se stal nákladným symbolem ruské moci v místech, kde panují jedny z nejextrémnějších klimatických podmínek na Zemi.

    Ocelové mosty - 3.2.2020 - 20:55 - 48 min.
    Jsou mimořádně trvanlivé a multifunkční. Udivují nejen svými obřími rozměry,
    ale také armádou dělníků, kteří je udržují v dobrém stavu.
    Ať už jde o historický most v Sydney nebo ultramoderní obří mosty v Číně.


    Ocelové mosty jsou nejuniverzálnější ze všech obrovských staveb v mostním stavitelství a také jsou neuvěřitelně odolné. Ze všech druhů mostů jsou schopny odolat největším objemům dopravy a překlenout extrémní terén. Jejich ohromné rozměry a podmínky, kterým jsou vystaveny, představují jak pro konstruktéry, tak pro údržbu náročný úkol. Dobrý poměr mezi silou a hmotností konstrukční oceli, která se začala zvýšenou měrou používat koncem devatenáctého století, poskytuje architektům velmi snadný a nákladově efektivní způsob, jak stavět, což je velmi důležité zejména v případě špatného podloží. Díky tomu první ocelové mosty, které byly postaveny, dodnes odolávají náporům větru a různým rozmarům počasí. Hurikán takový most nestrhne díky tomu, že jeho konstrukce je otevřená, mřížovitá a větru neklade velký odpor, protože skrz ni snadno profoukne. Největším nepřítelem ocelových mostů je koroze. Na ochranu proti jejímu působení se ocelové mosty pokrývají vrstvami ochranných nátěrů, což je ovšem nikdy nekončící práce. Pouze pečlivá údržba dodává ocelovým mostům životnost sto a více let. Ještě úžasnější je, že dva z největších ocelových supermostů pocházejí ze třicátých let dvacátého století a bez problémů vydržely až dodnes trvalou zátěž. Tyto mosty stojí jeden v Austrálii a druhý v Indii. Překvapivé ale je, že u každého spočívá těžiště údržby v něčem jiném. U jednoho je to neustálé natírání dalšími a dalšími vrstvami nátěru, u druhého každodenní odstraňování ptačích hnízd. Typickými znaky ocelových mostů jsou příhradová konstrukce a velké oblouky. Nedávný přírůstek do rodiny ocelových mostů s multifunkčními dopravními koridory se nachází v čínské megapoli Čchung-čching. Také v Japonsku mají vysokánský ocelový most, který je ale architektonicky propracovanější a elegantnější než jeho čínský protějšek. V tomto dílu uvidíte pestrou přehlídku těch nejúžasnějších ocelových mostů světa.

    Železniční mosty - 10.2.2020 - 20:55 - 48 min.
    Jsou fascinující rozmanitými metodami, které byly použity při jejich stavbě.
    Jsou tvořeny zdivem, příhradovou konstrukcí ocelovo-betonovými oblouky.
    Těžší a rychlejší vlaky přejíždějí tyto mosty stále častěji a týmy,
    které je udržují, tak čelí náročnějším úkolům.


    Mosty jsou jedněmi z nejpozoruhodnějších výtvorů lidské průmyslové dovednosti a železniční mosty patří mezi absolutní špičku mezi těmito stavbami. Klenou se nad silnicemi, údolími i řekami. Bez těchto inženýrských velestaveb by železniční doprava nebyla možná. Některé železniční mosty jsou projektovány výhradně pro železniční dopravu, jiné jsou dvoupatrové a ve druhém patře vede dálnice, eventuálně stezky pro cyklisty a pěší. Vzhledem k neuvěřitelně různorodým inženýrským dovednostem mostních stavitelů nemají mosty standardní vzhled. Povaha mostu závisí na geografii, topografii a využití mostu. Především ale musí být železniční mosty schopné unést mimořádně velké zatížení. Jen stěží by se našly jiné typy mostů, které by byly vystaveny stejně silným dynamickým vlivům a musely odolávat tak výjimečnému zatížení. Tyto faktory jsou důvodem, proč musí být velmi pravidelně udržovány, přičemž musí technici při každé prohlídce dodržovat přesný postup. Materiál a konstrukce představují pro údržbu náročný úkol. Použití cihel při výstavbě těchto mostů obstálo ve zkoušce času. Cihlové víceobloukové mosty se ukázaly stejně stabilní jako poloobloukové. Tuto skutečnost prokázaly starší železniční mosty ve Skotsku a v Německu. Nové železniční mosty jsou vyrobeny z oceli nebo z armovaného betonu a dokážou odolat i narůstající nárokům jak ze strany stále těžších nákladních vlaků, tak i vysokorychlostních vlaků, které se řítí rychlostí kolem tří set padesáti kilometrů v hodině. Nejvyšší prioritou je novátorský design, nízké požadavky na údržbu, a z dlouhodobého hlediska tak i nákladově efektivnější. Železniční mosty zůstávají hlavními spojnicemi na dopravně velmi vytížených trasách. Jsou to kultovní stavby měnící vzhled krajiny. Mají ty nejhlubší základy a největší nosníky. Neochvějně se tyčí, mohutné a stabilní, v oblastech, kde zemětřesení, bouře, velké množství srážek, sníh a led ohrožují každou lidskou stavbu. Železniční mosty patří bez pochyby k těm nejúžasnějším mostům světa.

           
                         
       
       










    + Pridaj vlastnu verziu tohto torrentu +


    Upozornenie:
    Ziadny zo zobrazených súborov sa nenachádza na tomto serveri. Server slúzi len k síreniu vlastnorucne vytvorených aplikácií, videí, hudby ai. Autori stránok nenesú ziadnu zodpovednost za zverejnené odkazy, komentáre a obsah súborov. Vsetky komentáre, odkazy, súbory ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi sem vkladáte na vlastnú zodpovednost. Autori stránok si vyhradzujú právo cenzúry odkazov, komentárov príp. súborov, ktoré by svojou povahou mohli byt v rozpore zo zákonmi a dobrými mravmi. Dodrzujte pravidlá!


    No comments...


    Back

    Na serveru se nenalézají zádne soubory. Za odkazy jsou výhradně zodpovědní uzivatelé a návstěvníci tohoto trackeru. Administrátor není zodpovědný za pridaný obsah ani za skody zpusobené uzivateli. Nesmíte pouzívat tuto webovou stránku pro distribuovaní nebo download zádného materiálu pokud nemáte povolení od príslusného vlastníka práv. Uzivatelé jsou zodpovědní za dodrzování těchto pravidel a podmínek. Owner má právo kdykoliv změnit pravidla tohoto trackeru.

    [ Script trval: 0.282 sec. ] - [ GZIP: disabled ]
    Je zhruba 17:31
    sql

    TOPlist